Вистава про Любов, Добро і Бога  ― Новини культури України  - Медіа-портал "Культура"

Київський драматичний театр «Браво» в останні роки значно розширив тематичні рамки своїх вистав. Поряд з комедіями положень у репертуарі театру все частіше з’являються спектаклі на філософські теми, які змушують глядачів серйозно замислитися над вічними проблемами людства.  Саме такою стала вистава «В ім’я істинної любові», яку поставила художній керівник театру Любов Титаренко за п’єсою сучасного драматурга Семена Затуловського.

Напевне потрібно мати неабияку сміливість, аби взятися за біблійну тематику і втілити на сцені одну з найвеличніших і, в той же час, одну з найтрагічніших сторінок історії людства – розп’яття Ісуса Христа. Як відомо на цю тему вже написано безліч книг, створено десятки фільмів. Що нового можна розповісти допитливому глядачеві?

Семен Затуловський, а за ним режисер та актори театру «Браво» наголошують на сучасності зображуваних подій. Адже за понад дві з половиною тисячі років людська натура майже не змінилася, а світ можливо став ще жорстокішим.

Події розпочинаються через два дні після розп’яття і подані у формі спогадів досвідченого воїна Гая Касія, якому Понтій Пілат доручив прослідкувати за Ісусом Христом. Спілкування з Месією протягом семи днів докорінно змінює світогляд Касія. Він рятує від здавалось би неминучої загибелі свого супротивника – поета Креона, якому донедавна бажав смерті, а невдовзі до нього приходить прозріння як у прямому, так і в переносному значенні.

Актори театру «Браво» створили цілу низку яскравих і переконливих образів. Для артиста Сергія Волосовця роль Христа це друга серйозна робота у театрі. (Перша – Лукаша, у виставі «Відьма на ім’я Мавка» за Лесею Українкою). Актор не лише зовні дуже нагадує свого персонажа, але й зумів тонко передати його внутрішній світ.

Артист Юрій Потапенко за понад тридцять років створив десятки самобутніх образів у кіно, Київському академічному Молодому театрі та театрі «Браво». Але напевне роль Понтія Пілата на сьогодні це одна з його найкращих ролей. Це далеко непростий персонаж, у свідомості якого постійно відбувається боротьба добра зі злом. Йому шкода Христа і він дає йому шанс врятуватися втечею. Але задля шляхетного вчинку пожертвувати своїм високим соціальним становищем він виявляється нездатним.

Кожна нова роль, зіграна Любов’ю Титаренко, це нове відкриття. Вона зажди різна, не схожа на себе попередню. Її героїні з вистав «Памела, або як прикінчити стареньку», «Чоловічий рід, однина», «Одружуйтесь на мені», «Одруження», «Кафе «Республіка», настільки різні, наче їх створювали різні актриси. По новому грані таланту Любові Вікторівни розкрилися у виставі «В ім’я  істинної любові», де вона грає матір Ісуса Марію і, в той самий час, уособлює всіх матерів на Землі.

У розвитку подав образ римського воїна Гая Касія Віктор Мухін. Здається, що під кінець вистави він змінюється не лише внутрішньо, але навіть і зовнішньо. Яскраві образи також створені Людмилою Кандраєвою – Октавія, Андрієм Колесником – Симон, Юлією Кавнеристовою – Клавдія,  Василем Звєрєвим — поет Креон та юними вихованцями студії при театрі «Браво», які не можуть не торкнутися душ і сердець глядачів своєю дитячою щирістю і наївністю. А для директора Музею воскових фігур Олексія Сажина роль Марка Валента стала дебютом на професійній сцені.

Одяг персонажів є стилізацією під ту добу, в яку відбувалися зображувальні події. Колесо життя та картини всесвіту, які постійно змінюються, говорять про те, що всі ми частинки  єдиного цілого і події понад двохтисячолітньої давнини стосуються кожного з нас. (Художник Катерина Рудакова). А рухи персонажів гармонійно доповнюють їхні слова та вчинки (пластичне рішення Олесі Гусар). П’єса написана віршем, але завдяки добірній мові легко сприймається присутніми в залі.

Завершується вистава воскресінням Христа і це вселяє в душі глядачів радість і віру в перемогу істинної любові. А вихованець студії при театрі «Браво» Назар Красота вимовляє слова молитви. Цими, на перший погляд простими словами, театр звертається до глядачів, намагаючись відкрити їм шлях до спасіння.

«Я хочу подякувати Семену Затуловському, цій скромній і талановитій людині за те, що він створив таку сучасну п’єсу. Спасибі глядачам, що з такою увагою слідкували за подіями, що відбувалися на сцені. Ми повинні житі в мирі, народжувати і виховувати дітей. А головним словами для нас мають бути – Любов, Добро і Бог», — наголосила наприкінці вистави режисер та актриса Любов Титаренко.